Przedszkole
nr 67 w Poznaniu

-

Sprawdź aktualny jadłospis naszego przedszkola.

Jadlospis

Imieniny obchodzą:

Kalendarium

 

Najważniejsze wydarzenia we wrześniu w grupie Pszczółek

         We wrześniu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022r. W zasadzie ostatni rok w przedszkolu „Pszczółek”, od nie lada atrakcji, w każdej grupie odbył się dzień Przedszkolaka oraz wystąpił dla nas z tej okazji kabaret „Humoreska,” który zostawił pozytywny humor i zabawę. Wszyscy aby zjednoczyć się w tym dniu ubrali się na sportowo i kolorowo. Żegnaliśmy wakacje, przypomnieliśmy sobie nasze przedszkolne zasady, rozmowy zabawek, oraz dzieci pokazały nawzajem sobie jak ważna jest współpraca              i empatia w grupie. Ciekawym tygodniem był tydzień, gdzie zostały omówione zasady bezpieczeństwa, pierwsza pomoc, zasady przechodzenia przez jezdnię. Trzeci tydzień został poświęcony tematyce poznawania zmysłów. W zadaniach często pojawiały się zawody, dzieci miały wskazać, jakie zmysły należy mieć wyostrzone, aby pracować w danym zawodzie. Odbył się test zmysłu smaku zaobserwowano, że dzieci z grupy Pszczółek zjadły cytrynę bez grymasu na twarzy. Przywitaliśmy panią Jesień piosenką oraz zebraniem darów jesieni do sali – stworzyliśmy kącik przyrodniczy. Dzieci co piątek zapoznają się z wybranym sportowcem/ reprezentantem Polski i zostaje stworzona gazetka sportowa zgodna z koncepcją pracy przedszkola. Pojechaliśmy na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Poznaniu pod kierownictwem Pani Dorotki, która omawiała wycieczkę. Chodząc po ogrodzie poznaliśmy ptaki: kos, zięba, kopciuszek, sroka, modraszka. Grupa rozwiązywała zagadki Olka o drzewach i ich owocach. Dzieci w tym miesiącu wykonały kilka ciekawych prac plastycznych np. na dzień Przedszkolaka dzieci miały za zadanie odrysować postać kolegi, koleżanki i kolorowali wspólnie kredkami pastelowymi. Dzieci zostały podzielone podczas prac na zespoły, była to świetna forma integracji. W ostatnim tygodniu września obchodziliśmy w grupie dzień budowlańca 27-09-2021r. i został przedstawiony na filmie proces budowy domu. Dziewczynki przygotowały laurki dla chłopców z okazji dnia Chłopaka. Wykonane zostały ludziki z kasztanów. Stworzyliśmy z darów jesieni piękny kącik przyrodniczy. Podczas rozmów w kole w tzw. „kręgu przyjaźni”, zostały omówione emocje, wykorzystano książki w formie bajkoterapii z uwagi, że dzieci miewają małe konflikty między sobą,  ta forma pogadanki pomaga w codziennym funkcjonowaniu grupy.

 

Dziękujemy rodzicom za współpracę i zaangażowanie

Pozdrawiają P. Dorotka, P. Magda i P. Arletka.

 

Link do galerii

Popularne

 •  Rekrutacja - Nabór 2022/2023

  ...

 •  Uwaga!!!

    W...

 •  "Przedszkole na medal"

  Ślicznie dziękujemy za zg...

 •  Dzień Kota - Akcja ZBIÓRKA

    ...

 •  Podziękowania za zbiórkę karmy!!!

    ...

grafika

Najnowsze

 •  Jadłospis 28.11 - 02.12.2022

  ...

 •  Jadłospis 21.11- 25.11.2022

  ...

 •  Jadłospis 14-18.11.2022

  ...

 •  Grupa Sówki - październik 2022

  Pażdziernik w Grupie Sówek   03.10.2022 -  o...

 •  Jadłospis 07-10.11.2022

  ...

 •  Grupa Wiewiórki - październik 2022

  Październik u Wiewiórek...

 •  Grupa Kotki - październik 2022

   PAŹDZIERNIK  U KOTKÓW    ...

 •  Grupa Biedronki - październik 2022

  Biedroneczki w październiku: ...

 •  Grupa Pszczółki - październik 2022

  Pszczółki w październiku:   &nb...

 •  Grupa Misie - październik 2022

  WYDARZENIA U MISIÓW W PAŹDZIERNIKU 🙂 ...